אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים מדום נשימה בשינה...
הכל על דום נשימה בשינה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

דום נשימה בשינה והזכויות

סובל מתסמונת דום נשימה בשינה? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה ובמיוחד אם זו פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.
על מנת לממש את זכויותיך עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום העבודה ומגוון טפסים נוספים. כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל מביטוח לאומי ומס הכנסה, חשוב לדעת איך למלא את כל המסמכים בצורה מדויקת ונכונה.
את המסמכים יש להגיש במועד המדויק לגורמים המתאימים. התמודדות מול רשויות המדינה אינה תמיד קלה ואורכת זמן רב. רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן במהירות וללא עיכובים?

הקצבאות וההטבות שמגיעות לי

תסמונת דום נשימה בשינה - מה זה אומר?
תסמונת דום נשימה בשינה הינה מצב שבו האדם חווה הפסקות נשימה במהלך שנתו ועל כן שנתו אינה רציפה ואינה שקטה. הפסקות אלו יכולות להיות ספורות בלבד בכל לילה ובמקרה כזה אין להן השפעה מהותית. אבל, לעתים הפסקות אלו עלולות להיות רבות או ארוכות ואז הן עלולות לפגוע קשות בתפקודו של החולה ובבריאותו.
שכיחותה של התסמונת מהווה כ-6% מקרב האוכלוסייה, רובם גברים, כאשר רוב האנשים הסובלים ממנה כלל אינם מודעים לה.
אבחון התסמונת וחומרתה נקבעים על פי מספר היקיצות בזמן השינה, אשר נמדדות בעת בדיקה המתבצעת במעבדת שינה מקצועית. התופעה נחשבה לבעיה רפואית במידה שנמדדות יותר מ- 5 הפסקות נשימה בשעה. כשנמדדות 30 הפסקות נשימה בשעה, התסמונת כבר נחשבת לחמורה ביותר.
קיימים שני סוגים של דום נשימה:
  • דום נשימה חסימתי,OSA - מתרחש כאשר בזמן השינה צונחים בסיס הלשון והחך הרך כלפי מטה ומונעים מן האוויר לצאת ולהיכנס אל ומתוך הגוף. חסימה זו גורמת להפסקת הנשימה המכריחה את האדם להתעורר בכדי לחדש את נשימתו. יקיצות תכופות גוררות עייפות קשה במהלך היום וסיכונים בריאותיים נוספים כגון עלייה בסיכוי לאירוע מוחי, יתר לחץ דם, מחלות לב, הפרעות בריכוז, דיכאון ועוד.
  • דום נשימה מרכזי, CSA - מתרחש כאשר קיימת פגיעה במוח והוא אינו שולח גירויים חשמליים לשרירי הנשימה. עם זאת, מקרים אלה נדירים במיוחד. הסימפטומים הנפוצים של תסמונת זו הינם נחירות קולניות, יובש בפה, התעוררות מרובה במהלך הלילה, התעוררות קשה בבוקר המלווה בעייפות וישנוניות, תחושת עייפות במהלך היום, הירדמות ללא שליטה, בעיות זיכרון, בעיות קשב וריכוז ועוד, כאשר לא תמיד יופיעו כל הסימפטומים.
כמו כן, נמצא קשר ישיר בין השמנת יתר לבין תסמונת דום נשימתית, לפיכך ירידה במשקל יכולה לשפר משמעותית את התופעה. תסמונת דום נשימה בשינה בדרגה חמורה יכולה לשבש מאוד את תפקודו של החולה ולסכן את בריאותו, הואיל והיא עלולה לגרום לעייפות כרונית, בעיות לחץ דם, בעיות לב, אסתמה ועוד.
ההטבות שאתה זכאי להן
בראש ובראשונה, חולה שנקבעה לו נכות ברמה של 90% ומעלה זכאי להחזרי מס ואף לפטור מלא מתשלומי מס. בנוסף, החולה זכאי לקבל הנחות בתשלומי ארנונה, חשמל, נסיעות בתחבורה הציבורית ועוד.
קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית. לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף לה חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות. פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
שיקום מקצועי: חולה בתסמונת דום נשימה בשינה אשר אינו מסוגל להמשיך לעבוד בעבודתו ובמקצועו הקודמים והביטוח הלאומי הכיר בו כבעל לפחות 20% נכות רפואית, יהיה זכאי לשיקום מקצועי על חשבון ביטוח לאומי. השיקום המקצועי כולל אבחון מקצועי, מימון מלא של לימודים, מימון מלא של נסיעות וחומרי לימוד ותשלום דמי כלכלה לתקופת הלימודים.
קרא ותדע: פטור ממס בגין דום נשימה בשינה!

מימוש הזכויות שלך בלי בירוקרטיה!

לצורך קבלת הקצבאות יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה בזכויות שמגיעות לך בגין דום נשימה בשינה.
חשוב שתדע, שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הקצבאות. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבדם, השקיעו לא מעט אנרגיה, זמן וכסף כאשר לא פעם, הפניה נדחתה על הסף או נותרה ללא מענה במשך זמן רב.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 10/09/2017 09:28  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!