אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולים בגלאוקומה...
לדעת הכל על גלאוקומה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות לחולים בגלאוקומה

סובל מגלאוקומה? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין גלאוקומה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

כל מה שחשוב לדעת על הזכויות שלך

גלאוקומה - מה זה אומר?
גלאוקומה, המכונה גם ברקית, הינה מחלת עיניים נפוצה ביותר, בעיקר אצל מבוגרים, אשר פוגעת קשות בעצב הראיה, שהינו החלק במערכת העצבים שמקשר בין המוח לעין. המחלה גורמת להידרדרות מהותית בכושר הראיה של מי שלוקה בה וזאת עד לפגיעה בלתי הפיכה בשדה הראיה ולעתים אף לעיוורון מלא.
הסיבה העיקרית למחלה הינה הצטברות לחץ תוך עיני ועל כן חשוב לטפל בו מוקדם ככל האפשר, כדי למנוע את גרימת הנזק הבלתי הפיך לכושר הראיה של העין. גורמים נוספים לגלאוקומה יכולים לנבוע משימוש ממושך בסטרואידים, דלקות עיניים, מחלות שגורמות לפגיעה בזרימת הדם לעין כמו חסימת כלי דם, סוכרת וכן גורמים גנטיים.
קיימים שני סוגים של גלאוקומה:
גלאוקומה רחבת זווית: הינה הסוג השכיח ביותר, שמהווה כ-90% מהמקרים. זוהי גלאוקומה כרונית, שמתפתחת לאט יותר, ללא תחושת כאב ועל כן החולים עלולים להבחין בנזק ההדרגתי והמצטבר שהיא גרמה רק בשלביה המתקדמים מאוד.
גלאוקומה צרת זווית: הינה הסוג הפחות נפוץ. זוהי גלאוקומה שמאופיינת בהופעת כאב עייני חד וחזק מאוד, ירידה חדה בכושר הראיה, בחילות, הקאות ועוד. עם זאת, בשל הכאב החד, החולים בה פונים מהר יותר לקבלת טיפול רפואי, דבר שלרוב מונע התפתחות של נזק קבוע.
אבחון הגלאוקומה מהווה חלק מבדיקת עיניים שגרתית שעורך רופא העיניים. הבדיקה לאבחנת הגלאוקומה כוללת מדידה של הלחץ התוך עייני, בדיקה של עצב הראייה כדי למצוא האם נגרם לו נזק כלשהו ובדיקת שדה הראיה. במידה ואכן נמצא נזק כלשהו, ניתן להעריך את היקפו על ידי אמצעי הדמיה.
הטיפול בגלאוקומה הינו לרוב טיפול תרופתי לשם הפחתת הלחץ התוך עיני, באמצעות הפחתת קצב ייצור הנוזל בעין. עם זאת, לעתים מתבצעים גם ניתוחי לייזר כפתרון ארוך טווח לבעיה.
הקצבאות שאתה זכאי להן מהמוסד לביטוח לאומי:
בראש ובראשונה, במידה ואובחנת כחולה בגלאוקומה, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרי מס ממס הכנסה. מי שהינו בעל תעודת עיוור / לקוי ראייה זכאי לקבל פטור מתשלום מס הכנסה.
קצבת נכות כללית: חשוב לדעת כי למרות שמחלת הגלאוקומה כרוכה בחוסר נעימות רבה, היא נחשבת למחלה קלה יחסית מבחינת הביטוח הלאומי ועקב כך אחוזי הנכות הרפואית הנקבעים בגינה הינם נמוכים יחסית.
כתוצאה מכך, חולי גלאוקומה בלבד אינם יכולים לזכות בקצבת נכות כללית מטעם הביטוח הלאומי, הואיל וזו מצריכה בדרך כלל כ-50% נכות רפואית.
אולם, אם לחולה הגלאוקומה ישנם ליקויים רפואיים נוספים, אשר חישובם המצטבר מגיע ל-50% נכות רפואית ומעלה, אז קיים סיכוי משמעותי כי הוא יהיה זכאי לקבלת קצבת נכות כללית, במידה והוא עונה גם על יתר הקריטריונים לגבי שיעור ההכנסה שלו ושיעור אובדן הכושר שלו לעבוד ולהשתכר.
גמלת נפגעי עבודה: יחד עם זאת, ניתן לנסות להגדיר את מחלת הגלאוקומה כמחלת מקצוע, דהיינו מחלה אשר נגרמה כתוצאה מהעיסוק במקצועו של החולה בה וזאת לשם קבלת גמלת נפגעי עבודה מהביטוח הלאומי.
לשם קבלת גמלה זו, על החולה להוכיח כי המחלה נמנית על רשימת מחלות המקצוע שהוגדרו בתקנות הביטוח הלאומי, כי היא נגרמה באופן ישיר כתוצאה מעיסוקו במקצועו או במשלח ידו, כי היא התגלתה אצלו לראשונה במהלך תקופת עבודתו, כפי שעולה מהרשומה הרפואית שלו וכי הוא עבר מספר טיפולים בגינה.
כמו כן, עליו להגיש את הבקשה לקבלת הגמלה תוך שנה מתיעודה הראשוני של המחלה, בצירוף חוות דעת רפואית.
גמלת נכות מעבודה: מי שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע בעבודה אשר זכאי לגמלת נפגעי עבודה ונותרה לו נכות עקב הפגיעה, יכול גם לקבל גמלת נכות מעבודה, באמצעות קצבה חודשית או מענק. לשם כך, עליו להופיע בפני וועדה רפואית של הביטוח הלאומי שתקבע את דרגת נכותו.
טיפול רפואי חינם: בנוסף, מי שהוכר כנפגע עבודה כאמור יהיה זכאי גם לקבלת טיפול רפואי חינם למשך כל זמן שיידרש לו טיפול כתוצאה מהפגיעה. לשם קבלת הטיפול על החולה שהינו עובד שכיר לפנות לקופת חולים עם טופס הפניה מהמעסיק לקבלת טיפול רפואי, המכונה טופס ב.ל. 250.
חולה שהינו עובד עצמאי יקבל טופס בקשה לטיפול רפואי בקופת החולים, המכונה טופס ב.ל. 283. סוג הטיפול הרפואי והיקפו ייקבעו על ידי הרופא המטפל במבוטח מטעם קופת חולים.
שיקום מקצועי: במידה והביטוח הלאומי הכיר בחולה הגלאוקומה כבעל לפחות 20% נכות רפואית והחולה אינו מסוגל להמשיך לעבוד בעבודתו ובמקצועו הקודמים, אז יהיה החולה זכאי לשיקום מקצועי על חשבון ביטוח לאומי.
השיקום המקצועי כולל אבחון מקצועי, מימון מלא של לימודים, מימון מלא של נסיעות וחומרי לימוד ותשלום דמי כלכלה לתקופת הלימודים.
לדעת יותר על: פטור ממס בגין עיוורון.

הגיע הזמן לקבל את מה שמגיע לך!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי גלאוקומה וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 14/05/2017 18:37  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!