אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים ממחלת גושה...
כל מה שרציתם לגעת על מחלת גושה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מחלת גושה והזכויות בגינה

סובל ממחלת גושה? חשוב שתדע, המדינה תדאג לזכויות הרפואיות שלך על מנת לעזור בהתמודדות עם המחלה, בין היתר תוכל לקבל קצבאות מביטוח לאומי, הטבות שונות והחזרי מס הכנסה.
כדי לממש את הזכויות המגיעות לך, עליך להגיש מגוון אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. ההמתנה לקבלת הפנייה עלולה להיות ארוכה, ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין מחלת גושה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

כל מה שחשוב לדעת על הזכויות שלך

מחלת גושה - מה זה אומר?
מחלת גושה הינה מחלה תורשתית נדירה אשר מתגלה בעיקר בקרב יהודי אשכנז. מחלה זו נובעת ממחסור מולד באנזים אשר אחראי על פירוק השומנים בגוף ועקב כך גם פוגעת בחילוף החומרים. מחלת גושה עוברת באופן רצסיבי בין הדורות במשפחה מבלי לדעת כלל על קיומה והיא מתבטאת באופנים שונים בקרב החולים.
ישנם מקרים בהם תינוקות הנולדים כשהם כבר פגועים בצורה קשה מהמחלה וישנם גם חולים שהמחלה מתגלה אצלם בגיל מבוגר, מבלי שהם יחוו כלל את הסימפטומים שלה. עם זאת ניתן לאתר את הנשאות של המחלה באמצעות בדיקות גנטיות, רצוי אצל בני זוג שלפחות אחד מהם ממוצא אשכנזי וכן באמצעות בדיקת מי שפיר לאחר הכניסה להריון.
קיימים שלושה סוגים של מחלת גושה:
סוג ראשון: אינו מערב את מערכת העצבים המרכזית ואינו כולל תסמינים נוירולוגיים. סוג זה הינו הנפוץ ביותר ומתגלה בעיקר בקרב מבוגרים.
סוג שני: מערב את מערכת העצבים המרכזית. זהו הסוג החמור ביותר, כאשר התינוקות נולדים כבר עם המחלה ונושאים תסמינים נוירולוגיים קשים. סוג זה גורם לתמותת התינוקות כעבור שנתיים עד שלוש שנים מלידתם.
סוג שלישי: אף הוא מערב את מערכת העצבים המרכזית, תוקף בעיקר ילדים צעירים ובני נוער אשר סובלים מתסמינים נוירולוגיים שמתפתחים באופן הדרגתי.
מחלת גושה מתאפיינת בסימפטומים הבאים:
  • הפגם הגנטי המולד שגורם למחלת גושה, מביא להצטברות חומר שומני בשם גלוקוסרברוסיד בכל תאי הגוף, דבר המגדיל את התאים.
  • הגוף מאבד מינרליים חיוניים לעצמות, דבר שגורם לירידה בצפיפות העצם ועקב כך לשברים.
  • הצטברות שומן במוח העצם, אשר פוגעת בייצור הנורמלי של תאי דם אדומים ועקב כך גורמת לאנמיה.
  • הצטברות שומנים בכמויות גדולות בכבד ובטחול, דבר שגורם להגדלתם באופן משמעותי ועקב כך לפגיעה בתפקודם.
  • כתוצאה מהפגיעה במח העצם ובטחול, חלה ירידה במספר טסיות דם, דבר שעלול להביא לדימומים מסוכנים.
  • הפגיעה הנוירולוגית המאפיינת מחלות גושה מסוג 2 ו-3 עלולה לגרום לפגיעה שכלית, פגיעה בתפקודו של גזע המוח, פרכוסים, פגיעה ביכולת התזוזה של העיניים ופגיעה מוטורית.
  • הסימפטומים מופיעים בדרגת חומרה שונה בין אדם לאדם, מדרגת כאב קל ועד לסבל קשה מנשוא. ישנם חולים הנזקקים לטיפולים תכופים ולעתים אף לטיפול יומיומי ולהשגה צמודה.
אבחון המחלה נעשה על ידי בדיקת דם פשוטה, אשר בודקת את רמת פעילות האנזים בתאי הדם ואילו הטיפול המקובל במחלה הינו טיפול באנזים חליפי וכן טיפול חדשני באמצעות מעכב סובסטרט.
ההטבות שאתה זכאי להן:
במידה וילדך סובל ממחלת גושה ונקבעה לו נכות בשיעור של 100%, אתה זכאי לניכוי שתי נקודות מס.
קצבאות המוסד לביטוח לאומי:
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה סוכרת מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת ילד נכה: ילדים חולי גושה בעלי 100% נכות רפואית זכאים לקצבת ילד נכה עד גיל 18. הקצבה נועדה עבור ההורים לצורך סיוע כלכלי בגידול הילד ובסיפוק צרכיו הרפואיים.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה מתחת לגיל פרישה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה. לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
קרא ותדע על: פטור ממס ומי זכאי לכך?

תן לנו לעשות בשבילך את העבודה

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לסובלים ממחלת גושה וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה באופן מלא ומדויק ולהגישם בפני הגורמים המתאימים במועד שנקבע לכך.
הליך הבקשה מאוד ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים רבים ניסו לקבל את המגיע להם לבד ונתקלו בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים. על מנת שזה לא יקרה גם לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 24/08/2017 17:55  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!