אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע להורים לילדים חולי אפילפסיה...
לדעת הכל על זכויות ילדים חולי אפילפסיה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

כל הזכויות של ילדים חולי אפילפסיה

אם יש לך חלילה ילד שסובל מאפילפסיה פעילה/לא מאוזנת, חשוב שתדע שמגיע לילדך ולך לקבל זכויות מהמדינה, שמטרתן לאפשר לו לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לילדך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לילדך בגין אפילפסיה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה צריך לעשות עכשיו?

מחלת האפילפסיה - מה זה אומר?
אפילפסיה הינה מחלה נוירולוגית אשר גורמת להתקפי פרכוסים ועוויתות של הגוף עקב פעילות חשמלית לא תקינה בתאי העצב במוח. מדובר בהתפרצות פתאומית של פעילות חשמלית בלתי מבוקרת במוח, אשר יכולה להיגרם ממומים מולדים במוח, פגם גנטי וצלקות שנגרמו לקליפת המוח/הקורטקס עקב חבלות, זיהומים, גידולים או אירועים מוחיים.
התקפי האפילפסיה הינם לרוב ספונטניים, אך ישנם גם התקפים המתרחשים בעקבות טריגר מסוים כגון הבזקי אור, לחץ נפשי וצריכת אלכוהול. ההתקפים עלולים לגרום ללוקה בהם לעוויתות בידיים וברגליים, בלבול, בהייה בחלל ואף לאובדן ההכרה.
במקרים החמורים ביותר, התקפים אלו עלולים לגרור נזק רפואי חמור ומתמשך לחולה במידה והוא לא מקבל טיפול רפואי מיידי. עם זאת, בין ההתקפים אין למחלה שום סימפטומים והחולים בה מרגישים ומתפקדים באופן נורמאלי לחלוטין.
מחלת האפילפסיה מופיעה בקרב כלל שכבות האוכלוסייה, אולם כאשר היא מופיעה אצל ילדים, הדבר עלול במקרים מסוימים לגרור לנזק ניכר להתפתחותם וליכולת שלהם להשתלב בחברה.
אמנם, על פי מחקרים שנערכו, ילדים חולי אפילפסיה אינם מתאפיינים בכישורים קוגניטיביים פחותים, אולם שהתקפי אפילפסיה עלולים לפגוע במידה ניכרת ביכולתם לתקשר בצורה נורמאלית וכן להקשות על השתלבותם בחברת ילדים בני גילם.
לא ניתן לרפא את המחלה, אך ניתן לנסות לאזן ולהפחית את תדירות ההתקפים באמצעות טיפול תרופתי, אם כי זה אינו תמיד יעיל דיו במצבים חמורים של המחלה.
יחד עם זאת, החל מאוקטובר 2015 ואילך, זכאים גם ילדים שחולים באפילפסיה, להבדיל ממבוגרים שחולים במחלה זו, לקבל קנאביס רפואי וזאת בהתאם להחלטת משרד הבריאות.
הדבר מותנה בבדיקה מדוקדקת של המחלה ותסמיניה ובווידוא שאין לילד עבר או חשד למחלה פסיכיאטרית. במקרה המתאים, הילדים יוכלו לקבל את הקנאביס הרפואי באמצעות מרשם רופא לנטילתו באמצעות עוגיות או טיפות.
זכויות ילדים שלוקים במחלת האפילפסיה:
בראש ובראשנה, במידה וילדך אובחן כחולה באפילפסיה, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרי מס ממס הכנסה. חולי אפילפסיה הסובלים מנכות בשיעור של 90% ומעלה בגין מחלתם או חולי אפילפסיה אשר סובלים מנכות בשיעור של 20-89% על רקע שילוב של שני ליקויים בריאותיים או יותר, זכאים להחזר חלקי של מס הכנסה, עבור שנת השומה האחרונה.
קצבת ילד נכה: קצבה אשר מיועדת לילד חולה אפילפסיה, החל מגיל 3 חודשים ועד לגיל 18.
לפי תקנות הביטוח הלאומי (ילד נכה), התשע"ה-2010, ילד חולה אפילפסיה יכול להיות זכאי לקבל גמלת ילד נכה, אם הוא זקוק באופן קבוע, במשך חצי שנה לפחות, לשלושה מבין הטיפולים המפורטים בתקנות ולרבות הטיפולים הבאים:
(1) טיפול יומיומי בנוגדי פרכוסים.
(2) מעקב במרפאת מומחים לפחות פעם אחת.
(3) אשפוז בבית חולים, למעט בחדר מיון, במשך 30 ימים לפחות בחצי השנה שקדמה להגשת התביעה.
(4) ילד אשר עקב מחלה כרונית זקוק להשגחה קבועה של הזולת כדי למנוע סיכון לעצמו או לאחרים וזאת באופן החורג במידה ניכרת מילדים בני גילו.
לשם קבלת הקצבה, הילדים והוריהם יזומנו לוועדה רפואית בכל תקופה, לשם הערכת מצבם והמשך קבלת הקצבה.
סכום הקצבה יקבע לפי מצב המחלה ותפקודו של הילד: במידה ומדובר בילד שזקוק להשגחה - הקצבה תהיה בשיעור 50% ובמידה ומדובר בילד שנזקק לטיפולים רפואיים קבועים - הקצבה תהיה בשיעור 100%, בתוספת קצבה חודשית נוספת בסך 2,561 ₪, החל מיום 1.1.2017. הקצבה משולמת עד שנה רטרואקטיבית ממועד הגשת התביעה.
קצבת הילד הנכה תשולם לילד עד להגיעו לגיל 18. לאחר גיל זה, קצבה זו תוחלף בקצבת נכות כללית ושיעורה ייקבע בהתאם למצבו הרפואי של החולה.
סייעת רפואית: ילדים בעלי אפילפסיה לא מאוזנת הזקוקים להשגחה מתמדת זכאים לקבלת סייעת רפואית החל מגילאי גן חובה ועד לגיל 10. במקרים חריגים ניתן לאשר זאת גם לילדים מבוגרים יותר. לשם כך יש להגיש את הטפסים המתאימים בפני הרשות המקומית.
כמו כן ובמידה וכתוצאה מהתקפי האפילפסיה נמצא כי הילד אינו בעל יכולת להתנהלות עצמאית במהלך חיי היום יום, הרי שהוא זכאי לסיוע מתמשך מטעם גורם שלישי. לצורך כך, הורי הילד זכאים לקבל היתר מיוחד להעסקת עובד זר, אשר ניתן מטעם משרד התעשייה המסחר והתעסוקה וזאת בהתאם לצורך.
הקלות להורים: הורים לילדים החולים באפילפסיה זכאים להקלות שונות כגון הנחות בארנונה, 2 נקודות זיכוי במס הכנסה, מימון חלקי או מלא של רכישת עזרים רפואיים נדרשים ועוד.
קרא ותדע יותר: זכויות אקסטרה של מקבלי קצבת נכות!

אנחנו כאן בשבילך!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לילדים עם אפילפסיה פעילה/לא מאוזנת וכדי לקבל החזרי מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב מאוד להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הביורקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לילדך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 19/07/2017 14:06  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!