המומחים באתר הזכויות הרפואיות שלי מציעים מידע וסיוע להורים לילדים עם תסמונת אספרגר...
לדעת הכל על זכויות ילדים עם תסמונת אספרגר!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות ילדים
ליקויי למידה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

זכויות ילדים בעלי תסמונת אספרגר

אם אתה הורה לילד עם תסמונת אספרגר, חשוב שתדע שמגיע לך ולילדך לקבל זכויות מהמדינה במטרה לאפשר לכם לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה. חלק מהסיוע הניתן בגין תסמונת אספרגר, כולל את הזכות לקבלת חינוך מיוחד ולהחזרי מס ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים במועד שנקבע לפי החוק ולהתמודד מול המוסד ביטוח לאומי, תוך עמידה בתורים ארוכים ואל מול גורמים בירוקרטיים. תהליך הפנייה לרשויות דורש סבלנות רבה ולעיתים אף נדחה על הסף.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לילדך ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן במלואן, בדרך הכי מהירה וללא עיכובים?

מה צריך לעשות בפועל?

תסמונת אספרגר - מה זה אומר?
תסמונת אספרגר הינה תסמונת התפתחותית - נוירולוגית המהווה חלק מהרצף האוטיסטי ומתבטאת בעיקר בקשיים חברתיים ורגשיים שונים והתנהגות כפייתית - חזרתית נוקשה. במרבית המקרים התסמונת מופיעה בקרב בנים והגורמים לה הם כנראה גנטיים.
בעוד שאת האוטיזם ניתן לרוב לאבחן כבר מגיל שנתיים, תסמונת אספרגר מופיעה לרוב רק בסביבות הגילאים 7-6, כאשר עד אז התפתחותו של הילד נראית תקינה.
התסמונת תוארה לראשונה בשנת 1944 על ידי רופא ילדים אוסטרי בשם הנס אספרגר ומאז היא גם נקראת על שמו.
התסמונת מאופיינת בליקויים הקיימים אצל מרבית הילדים על הרצף האוטיסטי ובעיקר בקשיים חברתיים ורגשיים, אשר מתבטאים במיוחד בקשיי תקשורת, קושי לאבחן ולפענח סיטואציות חברתיות שונות והבעות פנים של הסובבים אותם, קושי להבין בדיחות, משלים, אירוניה, דימויים וכדומה.
בנוסף, הם גם נוטים לדבר בצורה רשמית, שאינה מקובלת חברתית. התסמונת מאופיינת גם בהתמקדות מופרזת בתחומי עניין צרים, סרבול מוטורי קל, רגישויות חושיות ונטייה לבצע מטלות טקסיות שונות וזאת באופן חוזר, מתמשך וחריג.
כתוצאה מכך, הילדים הסובלים מהתסמונת מתקשים להסתדר באינטרקציות חברתיות ולא מצליחים ליצור קשרים עם בני גילם. הם לא יודעים לפרש סיטואציות ומגיבים בצורה לא שגרתית.
בעקבות זאת הם חשים שונים ומבודדים מהסביבה ולמרבה הצער לעתים הם אף סובלים מהצקות ובדידות, שגורמות להם לחרדה ולדיכאון.
מבחינה קוגניטיבית, בניגוד לאוטיסטים, לבעלי תסמונת אספרגר ישנה בדרך כלל דווקא רמת אינטליגנציה תקינה ולעתים אף גבוהה מהממוצע, יכולות טובות של הבנת הנקרא ולימוד שפות וכן זיכרון מעולה לפרטים.
יחד עם זאת, קיים פער משמעותי בין הכישורים הקוגניטיביים הללו לבין אופן תפקודם בחיי היומיום, במיוחד מבחינה חברתית, כפי שצוין לעיל.
כתוצאה מכך, התסמונת מקשה מאוד על התנהלותם השוטפת במסגרת מפגשים חברתיים שונים, באופן שעלול חלילה לגרום לבידודם החברתי, דבר שמשפיע רבות על התפתחותם החברתית התקינה ואיכות חייהם.
הטיפול בילדים הסובלים מתסמונת אספרגר כולל טיפולים פסיכולוגיים שונים ולעתים גם מתן תרופות מסוימות, לשם הפחתת ההתנהגויות הכפייתיות.
הטיפולים הפסיכולוגיים כוללים, למשל, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, לשם שיפור הביטחון העצמי של הילד והבנה טובה יותר של צרכי האחר וכוונותיו וכן טיפול פסיכו דינמי, לשם טיפול ברגשות הדיכאון והחרדה שלעתים נובעים מהקושי החברתי. פעילות גופנית מומלצת אף היא, לשם סיוע לשחרור הנפשי ולפיתוח המיומנות המוטורית.

כדאי לקרוא עוד: הכל על מבחן טובה לאבחון הפרעות קשב וריכוז.
זכויות בגין תסמונת אספרגר לילד ולהוריו:
בראש ובראשונה, במידה וילדך אובחן כלוקה בתסמונת אספרגר, אתה זכאי לשתי נקודות זכות ממס הכנסה.
קצבת ילד נכה: לשם קבלת קצבה זו מהמוסד לביטוח לאומי על הילד להתייצב בליווי הוריו בפני וועדה רפואית מיוחדת של המוסד לביטוח לאומי, אשר תבחן ותבדוק את מצבו. קצבת ילד נכה משולמת לילד עד הגיעו לגיל 18. כאשר הילד הופך לבוגר בגיל 18, הקצבה מוחלפת בקצבת נכות כללית.
היתר להעסקת עובד זר סיעודי: משפחתו של ילד אשר זכאי לקבל גמלת ילד נכה, זכאית לקבל גם היתר להעסקת עובד זר סיעודי מטעם משרד התעשייה והמסחר, אשר יסייע למשפחה לטפל בצרכיו של הילד הנכה, ילווה אותו באופן שוטף במהלך לימודיו בגן או בבית הספר ובמידת הצורך גם בביתו.
כדי לקבל היתר זה, יש צורך בקיומו של תנאי אחד לפחות מבין התנאים הבאים: הילד זקוק לתמיכה פיזית בכדי ללמוד במסגרת חינוכית, הילד זקוק להשגחה צמודה על מנת ללמוד במסגרת חינוכית, או קיימות הפרעות בריאותיות נוספות לתסמונת אשר מצריכות טיפול או השגחה צמודה.
הטבות להורים: הורים לילד הסובל מתסמונת אספרגר המחזיקים בבעלותם רכב אישי, זכאים לקבל תו נכה, המאפשר חנייה חופשית ברחבי העיר וכן הנחה באגרת הרישוי על הרכב.
בנוסף, ההורים זכאים לקבל הנחות בתחבורה ציבורית, הנחות בתשלומי הארנונה והיטלי חובה המוטלים על ידי הרשות המוניציפלית.
זכות לקבלת חינוך מיוחד: זכות לקבלת חינוך חינם החל מגיל 3 ועד לגיל 21, בהתאם לחוק החינוך המיוחד. עד לגיל 3 ניתן להיעזר בשירותי משרד הרווחה לשם השמת הילד במעון יום רגיל או מעון יום שיקומי.
כל מה שרצית לדעת על: החזרי מס בגין ילד נכה!

להשיג את מה שמגיע לך ומהר!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לילדים עם תסמונת אספרגר וכדי לקבל החזרי מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב מאוד להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לילדך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 09/08/2017 13:12  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!