אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע ללוקים באנמיה...
לדעת הכל על אנמיה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

כל מה שחשוב לדעת על אנמיה והזכויות בגינה

סובל מאנמיה? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין אנמיה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

כל מה שחשוב לדעת על הזכויות שלך

אנמיה - מה זה אומר?
אנמיה הינה מחלה המתבטאת בחוסר בהמוגלובין, אשר נמצא בכדוריות הדם האדומות או בחוסר בכדוריות דם אדומות.
ההמוגלובין הינו חלבון שנותן לדם את צבעו האדום. תפקידו של ההמוגלובין הוא להעביר חמצן מהריאות אל רקמות הגוף השונות ולהחזיר מהן דו תחמוצת פחמן אל הריאות. עקב הפגיעה באספקת החמצן אל רקמות הגוף בשל האנמיה, נפגע גם תפקודן של מערכות הגוף.
ערכי הנורמה המינימאליים של ההמוגלובין הינם 12 מיליגרם לדציליטר לנשים ו-14 מיליגרם לדציליטר לגברים. מתחת לערכים אלו מדובר באנמיה.
את המחלה ניתן לאבחן באמצעות בדיקות דם ותסמיניה מושפעים מדרגת חומרתה. כאשר האנמיה קלה יחסית, ייתכן והיא לא תורגש. כאשר מצבה ילך ויחמיר, יכולים להופיע תסמינים כגון עייפות, חולשה, חיוורון, קוצר נשימה במאמץ ואף במנוחה, דפיקות לב מואצות ועוד.
האנמיה כוללת קבוצות שונות שמתחלקות לפי סוגים, כאשר הסוג השכיח ביותר הינו אנמיה המתבטאת בייצור מופחת של המוגלובין עקב תזונה דלה, מה שמוביל למחסור באבני הבניין ליצירת כדוריות דם אדומות: מחסור בברזל, בויטמין 12B ובחומצה פולית. ניתן לטפל בסוג זה בקלות יחסית באמצעות נטילת ברזל, ויטמין 12B, או חומצה פולית ובאמצעות תזונה שעשירה בהם. סוג זה אינו מזכה את החולים בו בזכויות רפואיות.
יחד עם זאת, קיימים סוגים נוספים של אנמיה, אשר עלולים לפגוע קשות באיכות חייהם של החולים בה ולעתים אף לסכן את חייהם. להלן הסוגים:
  • תלסמיה או אנמיה חרמשית - מחלות אנמיה תורשתיות אשר גורמות לייצור לא תקין של המוגלובין ועקב כך לייצור כדוריות דם אדומות לא תקינות.
  • אנמיה אפלסטית או אנמיה היפופלסטית - מחלות אנמיה אשר גורמות לייצור מופחת של כדוריות דם אדומות במח העצם.
  • אנמיה המוליטית - מחלת אנמיה אשר גורמת להרס כדוריות הדם האדומות, בכלי הדם או במקום אחר בגוף האדם וכתוצאה מכך ההמוגלובין משוחרר אל נוזל הפלזמה.
הקצבאות שאתה זכאי להן מהמוסד לביטוח לאומי
בראש ובראשונה, במידה ואובחנת כחולה באנמיה, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרי מס ממס הכנסה. חולי אנמיה המוכיחים אי כושר ברמה של 90% זכאים לקבל פטור מלא ממס מהמוסד לביטוח לאומי. במידה ומדובר בזיכוי בגין מחלה של ילד או בן זוג, ניתן לקבל 2 נקודות זיכוי כאשר הלקות בדרגה של 80%. כמו כן, לכל שנת מס, ניתן לקבל זיכוי על סך הוצאות רפואיות.
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בהתאם לשיעור ההכנסה שלו, שיעור הנכות הרפואית שנקבעה לו ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר ולעבוד.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות. פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף מסמכים רפואיים וכן כל מסמך אחר הקשור בתביעה. לשם קבלת ההחלטה החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
שיקום מקצועי: במידה והחולה באנמיה אינו מסוגל להמשיך לעבוד בעבודתו ובמקצועו הקודמים והביטוח הלאומי כבר הכיר בו כבעל 20% נכות לפחות, יהיה זכאי לשיקום מקצועי על חשבון ביטוח לאומי. השיקום המקצועי כולל: אבחון מקצועי, מימון מלא של לימודים, מימון מלא של נסיעות וחומרי לימוד ותשלום דמי כלכלה לתקופת הלימודים.
בנוסף ניתנות לחולי האנמיה הנחות בתשלומי הארנונה.
קרא ותדע: זכויות נוספות למקבלי קצבת נכות!

המומחים שלנו לשירותך

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי אנמיה וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 11/06/2017 19:33  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!