אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולי אלצהיימר...
לדעת הכל על אלצהיימר!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות לחולי אלצהיימר

מי שסובל ממחלת האלצהיימר לרוב גם אינו מודע, מטבע הדברים, לזכויות הרפואיות הניתנות למימוש בגין מחלה זו. במקרה כזה חשוב מאוד שלפחות בני משפחתו או מכריו של החולה יהיו מודעים לזכויות אלו, על מנת שהם יוכלו לסייע לחולה לממשן באופן מיטבי ובכך להקל עד כמה שניתן על המצוקה הקשה הנגרמת לו בשל המחלה.
במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין אלצהיימר ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה צריך לעשות עכשיו?

אלצהיימר - מה זה אומר?
מחלת האלצהיימר הינה מחלה של מערכת העצבים המרכזית, אשר מתבטאת בניוון איטי ומתמשך עד למותם של תאי העצב במח, מבלי אפשרות להתחדש. המחלה נפוצה בעיקר בקרב קשישים ומכונה על שם אלויס אלצהיימר, שהיה אחד משני החוקרים הגרמניים אשר זיהו את המחלה בשנת 1906, יחד עם אמיל קרפלין.
מחלת האלצהיימר נחשבת למחלה השכיחה ביותר אשר גורמת לדמנציה ושטיון והיא מתאפיינת בעיקר בירידה הולכת ומתמשכת של הכישורים הקוגניטיביים של החולה הלוקה בה, כגון זיכרון, ריכוז, התמצאות, יכולת החשיבה, הסקת מסקנות, ניתוח מידע ועוד. בתחילה בולטת בעיקר הפגיעה בזיכרון של החולה.
בשלביה המוקדמים של המחלה, אובדן הזיכרון יכול להיראות רגיל ושגרתי. עם זאת, בחלוף הזמן, מקרי השכחה של החולה הולכים ונעשים נפוצים יותר ויותר, כך שהחולה עלול לשכוח פרטים יומיומיים ושגרתיים כגון מיקומם של חפצים שונים. בהמשך עלול החולה גם לשכוח מועדים לפגישות שנקבעו והתחייבויות נוספות. כתוצאה מכך, הופך החולה לרגזן וחשדן, זאת בשל תחושת חוסר האונים שהוא חש בשל קשיי הזיכרון שלו.
המשך הניוון של תאי המח של החולה, עלול לפגוע גם בכישורים המוטוריים שלו, כגון כושר ההליכה, כושר האכילה והשליטה על הסוגרים, באופן שהופך את החולה לחסר ישע, שנזקק לעזרה בכל פעולותיו.
אבחון המחלה נעשה באמצעות בדיקות הדמיה שונות, כגון CT , MRI ומבחן MMSE אשר נועד לבחון את חומרת המחלה, בהסתמך על בדיקת הכישורים ההכרתיים והסביבתיים של החולה, כושר הזיכרון שלו לטווח ארוך ולטווח קצר, טווח קשב, שפה ומיומנויות תקשורת, יכולת תכנון ויכולת להבין הוראות.
הטיפול במחלה הוא בעיקר טיפול תרופתי, בשילוב טיפולי פיזיותרפיה, שמטרתם לשמר את התנועתיות של החולה.
הקצבאות שהחולה זכאי להן מהביטוח הלאומי:
בראש ובראשונה, במידה ואובחנת כחולה אלצהיימר, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרי מס ממס הכנסה. חולי אלצהיימר הסובלים משיעור נכות של 90% זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה כאשר אחוזי הנכות שלהם יכולים להיות כתוצאה ממחלת האלצהיימר בלבד או כתוצאה של כמה מחלות שמתווספות למחלת האלצהיימר. ניתן לקבל פטור ממס עד 6 שנים אחורנית, בנוסף לשנה בה הוגשה הבקשה.
מאחר ורוב החולים במחלה זו הינם חולים קשישים, אשר עברו כבר את גיל הפרישה, ניתנת להם קצבת סיעוד, אשר מאפשרת להם לבחור את השירותים המתאימים להם מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות. פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
במידה ומדובר בחולה לפני גיל הפרישה, ביכולתו לקבל קצבת נכות כללית, זאת בהתאם לשיעור ההכנסה שלו, שיעור הנכות הרפואית ושיעור אובדן הכושר להשתכר ולעבוד שנקבעו לו.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
בשלבים המתקדמים יותר של המחלה, בהם החולה כבר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית, או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים, זכאי החולה לקבלת קצבת שירותים מיוחדים.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה. לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
בנוסף, חולי האלצהיימר זכאים להטבות נוספות מטעם משרד הבריאות וקופות החולים בהן הם מבוטחים. משרד הבריאות משתתף בהוצאות הטיפול התרופתי של החולים ובטיפולי שיקום למיניהם וכן נותן הנחות משמעותיות לטובת רכישת מכשירי שיקום ואביזרים שונים עבור החולים. קופות החולים מעניקות לחולים טיפולי פיזיותרפיה על מנת לסייע להם להתמודד עם מחלתם.
קרא ותדע: מידע מקיף אודות שיטת שקלול אחוזי נכות.

תן לנו לעשות בשבילך את העבודה

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי אלצהיימר וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 05/06/2017 14:06  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!