אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולים באי ספיקת כליות...
לדעת הכל על אי ספיקת כליות!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות לחולים באי ספיקת כליות

סובל מאי ספיקת כליות? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין אי ספיקת כליות ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

הקצבאות וההטבות שמגיעות לי

אי ספיקת כליות - מה זה אומר?
הכליות אחראיות על תפקודים רבים בגוף האדם, ביניהם סינון הדם, סילוק פסולת ועודפי מים מהדם באמצעות השתן, שמירה על מאזן הנוזלים בגוף, לחץ דם תקין ותקינות העצמות בגוף.
אי ספיקת כליות הינה מחלה שבה הכליות מפסיקות לתפקד וכתוצאה מכך נפגע קשות גם תפקודו הכללי של החולה. מצב זה יכול לנבוע מאבנים בכליות, ציסטות, זיהומים או בעיות מבנה. למחלה זו יש גם כינוי נוסף, בשם כשל כלייתי כרוני, Chronic Renal Failure ובקיצור CRF .
מדובר במחלה קשה ביותר, אשר עלולה אף לסכן את חיי האדם הלוקה בה, כיוון שאי סינון הדם מביא לפגיעה במחזור הדם ולהצטברות פסולת בגוף.
ניתן לזהות את אי ספיקת הכליות באמצעות הסימפטומים הבאים: הצטברות מלחים בשתן, לחץ דם גבוה עקב כמות גבוהה של נתרן, בצקות, התפתחות חומציות בכליות, מחסור בהמוגלובין, מחסור בחלבונים, מחסור בסידן בעצמות ועוד.
קיימים שני סוגים עיקריים של אי ספיקת כליות:
  • אי ספיקת כליות כרונית - מתפתחת לאורך זמן ממושך, בעקבות בעיות בריאותיות כרוניות, כגון סוכרת.
  • אי ספיקת כליות חריפה - מתפתחת בדרך כלל תוך מספר ימים ומתרחשת בעקבות התדרדרות רפואית פתאומית.
חולים הסובלים מאי ספיקת כליות נאלצים להיעזר במכשיר הדיאליזה, מכשיר רפואי המיועד להחליף זמנית את פעילותן של הכליות הפגועות ולסנן במקומן את הדם של החולה. לחילופין, במידת האפשר, ניתן להשתיל לחולה כליה חדשה במקום הכליה הפגועה.
התלות המוחלטת במכונת הדיאליזה, החולשה ובעיות הבריאות הנוספות הנגרמות לחולה עקב אי ספיקת הכליות, מאלצות חלק ניכר מהחולים להפסיק כליל את עבודתם או לצמצם אותה באופן ניכר. מטבע הדברים, הפגיעה הקשה בפרנסתו של החולה, כמו גם הוצאות הטיפול במצבו של החולה וההוצאות הנלוות לכך, מטילות נטל כלכלי כבד על החולה ומשפחתו.
הקצבאות שאתה זכאי להן מהמוסד לביטוח לאומי:
בראש ובראשונה, במידה ואובחנת כחולה באי ספיקת כליות, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרי מס ממס הכנסה. חולה באי ספיקת כליות שנקבעה לו דרגת נכות רפואית בשיעור של 100% נכות בגין ליקוי אחד או נכות רפואית משוקללת בשיעור של לפחות 90% בגין מספר ליקויים זכאי לפטור מתשלום מס הכנסה.
קצבת נכות כללית: קצבה זו ניתנת לחולה במידה ואי ספיקת הכליות גרמה לו לאיבוד למעלה מ-50% מכושר עבודתו וזאת מגיל 18 ועד לגיל הפרישה לפנסיה.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. בהמשך יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית.
בנוסף, הקצבה ניתנת למי שמקבל טיפול בדיאליזה לפחות פעמיים בשבוע, או מי שהושתלה בגופו כליה, עד חצי שנה מיום ההשתלה. גם קצבה זו משולמת מגיל 18 ועד לגיל הפרישה לפנסיה.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה. לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו על ידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה. הקצבה מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף ובלבד שהוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לגמלת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות.
פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
קצבת ניידות: קצבה נוספת אשר מוענקת לחולה שהינו בעל ליקוי ברגליו המגביל אותו בניידות. מרבית ההטבות ניתנות לצורך רכישת רכב ואביזרים מיוחדים נלווים, אולם ניתנות הטבות גם למי שמשתמש בתחבורה ציבורית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות.
לאחר מכן יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לו את המסמכים הרלוונטיים.
לדעת יותר על: פטור ממס הכנסה בגין אי ספיקת כליות.

מימוש הזכויות שלך בלי בירוקרטיה!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולים באי ספיקת כליות וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים. כדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 25/04/2017 10:52  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!