אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים מאימפוטנציה...
כל מה שחשוב לדעת על זכויותיך הרפואיות כסובל מאין אונות!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

הזכויות הרפואיות בגין אימפוטנציה

סובל מאימפוטנציה? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין אימפוטנציה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

הקצבאות וההטבות שמגיעות לי

אימפוטנציה - מה זה אומר?
אימפוטנציה או אין אונות, הינה תפקוד מיני לקוי המאופיין בחוסר יכולת להגיע או לשמור על זקפת איבר המין הזכרי כדי לקיים מגע מיני מספק.

ישנן דרגות שונות של אימפוטנציה, החל מאימפוטנציה קלה וזמנית ועד לאימפוטנציה מלאה וקבועה.

כ-30% גברים בכל הגילאים סובלים מדי פעם או באופן קבוע מאימפוטנציה.
הסיבות לאימפוטנציה יכולות לנבוע מגורמים נפשיים או פיזיים:

גורמים נפשיים לאימפוטנציה כוללים חרדה, לחץ, דיכאון, בעיות בזוגיות וכדומה.

גורמים פיזיים לאימפוטנציה כוללים מחלות לב וכלי דם שגורמות לחסימה הדרגתית של העורקים ולזרימת דם לקויה לאיבר המין הזכרי, סוכרת שגורמת לפגיעה במערכת העצבים, ניתוח במעי הגס, או ברקטום, או בערמונית, רדיותרפיה באזור האגן הירכיים, חסר בהורמון טסטוסטרון.
בנוסף, אימפוטנציה יכולה להיגרם כתופעת לוואי של שימוש בתרופות שונות, עישון, חוסר פעילות גופנית, שתיית אלכוהול שעלולה להביא למצב של חוסר איזון הורמונלי ולפגיעה בכבד ובמערכת העצבים ועוד.

במקרים אלו בדיקת האימפוטנציה חשובה ביותר, מפני שפעמים רבות ההפרעה בתפקוד המיני יכולה להצביע על מחלה סיסטמית אחרת כמו סוכרת או מחלת לב.
אבחון האימפוטנציה:
נעשה לרוב באמצעות תשאול הגבר ובדיקה פיזיקלית בסיסית של איבר המין והאשכים, ובדיקה רקטאלית לבדיקת הערמונית.

כאשר יש חשד למחלות רקע, מומלץ לבצע בדיקות כלליות נוספות על מנת לוודא את קיומן, כגון בדיקת לחץ דם וכן בדיקות מעבדה של דם, סוכר וכולסטרול.

כאשר אין מחלות רקע, ניתן לבצע בדיקת אולטרסאונד על מנת להדגים את זרימת הדם למערכת המין, על מנת לברר האם יש בעיה באספקת דם אל הפין שיכולה לגרום לאין האונות.

בנוסף, ניתן לערוך בדיקת זקפה במהלך הלילה במסגרת מעבדת שינה, מאחר ואצל רוב הגברים מופיעים אירועים של זקפה במהלך השינה.

הטיפול באימפוטנציה כולל טיפול תרופתי, כגון שימוש בתרופות ויאגרה, סיאליס ו-לויטרה, שימוש במכשיר היוצר ואקום המאפשר לפין להתמלא בדם, הזרקת חומר אשר מרחיב את כלי הדם של הפין ועוד.

הזכויות הרפואיות בגין אימפוטנציה
עקרונית, לא ניתן פטור ממס הכנסה בהתחשב בליקוי האימפוטנציה לבדו, בין אם זהו הליקוי הבודד של החייב במס ובין אם מדובר בליקוי אחד מבין כמה של החייב במס.
אבל, אם החייב במס סובל גם מליקוים אחרים שמקנים לו את אחוזי הנכות הרפואית בשיעור הנדרש (מעל 90%) וכן בתנאי שהוא עונה על יתר הדרישות לקבלת הפטור ממס, הוא יהיה זכאי לכך.
קצבת נכות כללית של הביטוח לאומי ניתנת למבוטח שמחלתו פוגעת ביכולת שלו לעבוד ולהשתכר וזאת מגיל 18 ועד לגיל הפרישה.

הקצבה ניתנת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה של החולה - נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו - לפחות 60% או נכות של 40% נכות וסעיף נכות אחד בשיעור נכות של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר להשתכר שלו - לפחות 50%.
אחוזי הנכות הרפואית נקבעים על ידי רופא הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי, בהתאם לתוספת לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), תשט"ז-1956, אשר ידועה גם בשם ספר הליקויים, או ספר המבחנים הרפואיים.
חשוב לזכור כי כמו כל דבר חקיקה אחר, גם התוספת לתקנות עשויה להתעדכן מעת לעת.
בהתאם לסעיף 24 (8) לתקנות אלו, אחוזי הנכות בגין אימפוטנציה, נכון לפברואר 2016, הינם כדלקמן:
אשכים ואבר המין של הזכר

אין אונות (על פי בדיקה במעבדת שינה מוכרת בלבד)

קלה, יש זקפות אך עוצמתן ירודה - 0%

בינונית, זקפות לקויות במספרן ואיכותן - 10%.

חמורה, אין זקפה כלל - 30%

לא יוקנו אחוזי נכות בגין סעיף זה לאחר גיל 70.

לא יוקנו אחוזי נכות בגין אבדן מלא או חלקי של האבר ובגין סעיף זה גם יחד.

אולם, כאן המקום להדגיש כי ליקוי האימפוטנציה נחשב לליקוי מנופה, כלומר ליקוי שאינו משפיע על הכושר של המבוטח לעבוד ולהשתכר ועל כן האחוזים הקבועים בגין אימפוטנציה לא יילקחו בחשבון לצורך חישוב אחוז הנכות המשוקלל של המבוטח.

כלומר, המשמעות היא שלא ניתן לקבל קצבת נכות כללית בהתחשב בליקוי האימפוטנציה, בין אם זהו הליקוי הבודד של המבוטח ובין אם מדובר בליקוי אחד מבין כמה של המבוטח.

כתוצאה מכך, הנחיות לשכת הייעוץ הרפואי של המוסד לביטוח לאומי מבהירות כי למעשה אין הצדקה לדרוש ממבוטח הסובל מאין אונות לעבור בדיקת שינה, כפי שדורש סעיף 24(8) לתוספת לתקנות שלעיל.

באם הנבדק בכל זאת מביא תוצאת בדיקה במעבדת שינה מוכרת, הרופא המוסמך או היועץ נותן חוות הדעת יקבע את אחוזי הנכות שלו לפי הבדיקה שנעשתה.

אולם, במידה ואין בידי הנבדק תוצאת בדיקת מעבדת שינה, חומרת הליקוי ואחוז הנכות ייקבעו לפי פרטים אנימיסטיים מפי הנבדק, כלומר פרטים אודות ההיסטוריה הרפואית שלו ואין צורך להפנות את הנבדק לבדיקה במעבדת שינה על חשבון המוסד לצורך קביעת אחוזי הנכות שלו.

לקריאה נוספת: קבלת פטור ממס בגין אימפוטנציה סוכרתית.

מימוש הזכויות שלך בלי בירוקרטיה!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לסובלים מאימפוטנציה וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 19/03/2017 16:19  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!