אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים ממחלת האנטרופיה...
כל מה שרצית לדעת על מחלת האטרופיה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

זכויות בגין מחלת האטרופיה

סובל מאטרופיה? במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מעניקה לך קצבאות, מגוון הטבות והחזרי מס. שלל הזכויות להן אתה זכאי יעזרו לך ולמשפחתך בהתמודדות עם המחלה ובנשיאת הנטל הכלכלי.
על מנת לממש את הזכויות הרפואיות המגיעות לך לפי חוק, עליך להגיש אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים, תוך הקפדה על הכללים ובמועד המדויק שנקבע לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך, עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין אטרופיה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

הקצבאות וההטבות שמגיעות לי

אטרופיה - מה זה אומר?
אטרופיה הינה מחלה הגורמת לדלדול או ניוון הרקמות בגוף בדרגות שונות, אשר יכולה לנבוע ממגוון סיבות, כגון בעיה גנטית, פגיעה בעצבים, תזונה לקויה, אספקת דם לקויה, בעיות הורמונאליות, חוסר פעילות גופנית ממושך ועוד.
קיימים שלושה סוגים של אטרופיה:
  • אטרופיה שרירית: דלדול רקמות השרירים בעקבות חוסר שימוש בשרירים. התסמינים במקרה כזה יתבטאו בחולשה של השרירים עד למצב של חוסר תנועה, משום שחוזקו של השריר תלוי ישירות במסתו. במידה והתהליך אינו מתקדם מאוד, הוא יכול להיות הפיך באמצעות פיזיותרפיה, שעוזרת בתרגול והפעלת השרירים, בכך ניתן לסייע לשחזור רקמת השריר. לעומת זאת, מחלות אשר פוגעות בשלוחות העצבים המגיעות אל השריר, במקרים רבים גורמות לנזק בלתי הפיך לרקמה העצבית ובמצב כזה גם התנוונות רקמת השריר הינה בלתי הפיכה. ניתן יהיה לשפר את התסמינים בעזרת פיזיותרפיה, אך לא ניתן יהיה לשחזר את רקמת השריר במלואה.
  • אטרופיה הורמונאלית: נגרמת בעיקר בגלל צריכת סטרואידים מסוימים, מחסור באסטרוגן ועוד. התסמינים במקרה כזה יתבטאו בהתאם לאיבר שנפגע. לדוגמא, לבלוטת האדרנל תפקיד חשוב בשמירה על שינוע חומרי מזון בדם אל האיברים הזקוקים להם ושמירה על לחץ דם תקין. לפיכך, אטרופיה של בלוטת האדרנל תתבטא בעייפות רבה, אובדן משקל, ירידה בלחץ דם וכדומה. גם אטרופיה הורמונאלית הינה הפיכה במרבית המקרים, כאשר היא נובעת מנטילה של תרופות מסוימות, הפסקת נטילת התרופה לרוב תאפשר התאוששות מלאה של הרקמה האטרופית.
  • אטרופיה מוחית: דלדול רקמות המוח ואובדן תאים במוח לאורך זמן. אטרופיה מוחית יכולה להתרחש עקב פגיעה מוחית, כמו במקרה של שבץ מוחי או עקב מחלה נוירולוגית והיא יכולה לקרות בכל אזורי המוח או בחלקים ממנו. הניוון המוחי עלול להוביל לאובדן תפקודים נוירולוגים בהתאם לסיבה ולמיקום הניוון בתאי המוח. הניוון המוחי מזוהה באמצעות סימפטומים כגון שיטיון, פרכוסים, אובדן שליטה מוטורית וקושי בדיבור בהבנה או בקריאה. אין טיפול לניוון מוחי כשלעצמו, מאחר שברגע שתאי המוח אבדו, הנזק הוא תמידי. לפיכך, הטיפול בניוון מוחי מתמקד בטיפול בסימפטומים ובסיבוכים שלו, באמצעות תרופות, פיזיותרפיה, יעוץ פסיכולוגי וכדומה.
הקצבאות שאתה זכאי להן
בראש ובראשונה, חולי אטרופיה שנקבעו להם אחוזי נכות זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה. 100% נכות מהמחלה, או 90% נכות בגלל מכלול של בעיות רפואיות הנובעות מהמחלה, יזכו בפטור מתשלום מס, והחזרי מס רטרואקטיביים.
כחולה אטרופיה אתה זכאי למגוון קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי:
קצבת נכות כללית: קצבה זו ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה לפנסיה, אשר עומד בקריטריונים הבאים:
1. הכנסה כשכיר או כעצמאי נמוכה מ-60% מהשכר הממוצע או מ-45% מהשכר הממוצע, תלוי בסוג הליקוי.
2. נכות רפואית שנקבעה על ידי רופא מטעם הביטוח הלאומי בשיעור של לפחות 60% או לפחות 40% לפחות אם לאחד הליקויים שלך נקבעה נכות רפואית בשיעור של 25% לפחות.
3. דרגת אי כושר להשתכר או לעבוד במשק בית באופן שפחת עקב הנכות הרפואית בלפחות 50%.
כדי לקבל קצבת נכות יש להגיש בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום מגוריך בצירוף מסמכים רפואיים, אישורים על עבודה ושכר ממקומות העבודה וכל מסמך שיש בו כדי להוכיח את הזכאות לקצבה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת אשר ניתנת לחולה שמתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה. לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
קצבת ניידות: ביטוח לאומי מעניק מגוון הטבות למי שיש ליקויים ברגליים המגבילים אותו בניידות, כדי לסייע להם להשתלב בקהילה ולפתח חיים עצמאיים. מרבית ההטבות ניתנות לבעלי רכב, אולם ניתנות הטבות גם למי שאינם בעלי רכב. ההטבות משולמות מכספי משרד האוצר, לפי הסכם הניידות שנחתם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי.
בנוסף לקצבת הניידות, יקבל החולה פטור או הנחה ממס ברכישת רכב, קצבת החזקת הרכב, הנחה בתשלומי רישיון הרכב ,תו חניה לנכה והנחות בחניונים. גובה הגמלה, גודל הרכב ואחוזי הפטור ממיסים נקבעים בהתאם לאחוזי הנכות לניידות.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות.
הוועדות קובעות אם יש ליקוי ברגליים, בהתאם לרשימת ליקויים מוגדרת, האם ישנה הזדקקות לכיסא גלגלים ושימוש בו והאם הליקוי שנקבע עשוי להשתנות או שהוא נקבע לצמיתות. לאחר מכן, יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לו את המסמכים הרלוונטיים.
קרא ותדע: נכות תפקודית ומה אתה מקבל בגינה!

המומחים שלנו לשירותך

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי אטרופיה וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני המוסד לביטוח לאומי. כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן.
אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים או נדחו על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 16/08/2017 10:41  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!