אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים מאטקסיה...
הכל על מחלת האטקסיה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות בגין אטקסיה

אם ילדך או אתה סובלים מאטקסיה, חשוב שתדע שהמדינה מזכה אתכם בזכויות רפואיות, שמטרתן לאפשר לכם לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות המגיעות בגין אטקסיה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

הכר את זכויותיך

אטקסיה - מה זה אומר?
אטקסיה טלאנגיאקטסיה,AT, או בעברית שגשגון, הינה מחלה אשר מתבטאת בחוסר שליטה בשרירים ובהפרעות תיאום וקואורדינציה בתנועות השרירים. המחלה עלולה להביא לנכות תפקודית מתמשכת, בכל הקשור לפעולות תנועה, דיבור, תנועות עיניים ובליעה.
המחלה יכולה להיגרם עקב סיבות רבות ומגוונות, כגון תורשה גנטית, או עקב פגיעה במערכת העצבים המרכזית וההיקפית, במערכת שרירי השלד, במערכת שיווי המשקל, בעמוד השדרה, שבץ, אירוע מוחי, טרשת נפוצה, גידול שפיר או ממאיר, שיתוק מוחין סיבוך נדיר של אבעבועות רוח, הרעלה, סמים, אלכוהול, מחסור בויטמין B12 או E ועוד.
הסימפטומים של המחלה אף הם מגוונים וכוללים קואורדינציה לקויה, הליכה לא יציבה, נטייה למעוד, קושי במוטוריקה עדינה כגון כתיבה והקלדה, שינויים בדיבור, תנועות לא רצוניות של העין, קשיים בבליעה, סחרחורות, כאבי ראש ואף שינויים התנהגותיים ואישיותיים .
כחולה אטקסיה אתה זכאי למגוון קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי:
  • גמלת ילד נכה: ניתנת לילד שלקה במחלה בין הגילאים 3 עד 18 ותלוי בעזרת הזולת יותר מילד בן גילו לצורך ביצוע פעולות יומיומיות של ניידות בתוך הבית, לבישה, רחצה, אכילה והיגיינה אישית. הזכאות נקבעת לפי מבחן תפקוד, אך במידה והילד זקוק חלילה לטיפול קבוע תוך ורידי באימונוגלובולינים, זכאי הילד לגמלה מלאה בכל גיל, ללא מבחן תפקוד. לשם כך יש להגיש טופס בקשה לגמלת ילד נכה בפני הביטוח הלאומי.
  • גמלת ניידות: ניתנת לילד המוגבל בניידות באופן שונה מבני גילו, לצורך השתתפות בהוצאות הניידות שלו. הזכאות נקבעת לפי מבחן תפקוד. הקצבה משולמת למוגבל בניידות כהשתתפות בהוצאות הניידות שלו. לשם כך יש להגיש טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות בפני הביטוח הלאומי. סיוע לרכישת רכב או אביזרי רכב מיוחדים, ניתן לילד נכה הזכאי לגמלת ניידות, או שוועדה רפואית קבעה כי הוא זקוק לכסא גלגלים ומשתמש בו. לשם כך יש להגיש טופס תביעה להטבות על פי הסכם ניידות בפני הביטוח הלאומי.
  • גמלת נכות כללית: ניתנת לבוגר מעל גיל 18, אשר כתוצאה מליקוי גופני תלוי במידה רבה מאוד בעזרת הזולת, לצורך ביצוע פעולות יומיומיות של ניידות בתוך הבית, לבישה, רחצה, אכילה והיגיינה אישית. הזכאות נקבעת על פי מבחן תפקוד ומבחן כושר השתכרות. לשם כך יש להגיש טופס בקשה לגמלת נכות כללית בפני הביטוח הלאומי.
  • גמלת שירותים מיוחדים: ניתנת למי שנקבעה לו נכות רפואית בשיעור של 75% ומעלה, אשר נזקק לעזרה רבה של הזולת לצורך ביצוע פעולות יומיומיות של ניידות בתוך הבית, לבישה, רחצה והיגיינה אישית, ברוב שעות היממה. לשם כך יש להגיש תביעה לשירותים מיוחדים למי שמקבל קצבת נכות בפני הביטוח הלאומי.
  • שיקום מקצועי: ניתן לבוגר מעל גיל 18 שנקבעה לו נכות רפואית של 20% לפחות ובתנאי שהוא נמצא מסוגל להשתתף בתהליך השיקום ויהיה מסוגל להשתלב לאחר מכן כעובד רגיל בשוק העבודה הפתוח.
קרא ותדע: החזרי מס להורים לילד נכה!

אנחנו כאן בשבילך!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי אטקסיה מביטוח לאומי, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולמסור אותם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 14/09/2017 14:26  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!