אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע ללוקים באוטיזם...
לדעת הכל על אוטיזם!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

חשוב שתדע יותר על אוטיזם

אם יש לך חלילה ילד שסובל מאוטיזם, חשוב שתדע שמגיע לילדך ולך לקבל זכויות מהמדינה, שמטרתן לאפשר לו לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לילדך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לילדך בגין אוטיזם ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה צריך לעשות בפועל?

אוטיזם - מה זה אומר?
אוטיזם הינה לקות התפתחותית-נוירולוגית, הכוללת ספקטרום שלם של הפרעות, אשר מאופיינות בקושי לקיים אינטראקציה חברתית ותקשורתית, פגיעה ביכולת לקלוט מסרים מהסביבה, בעייתיות בפיתוח קשרי גומלין תקינים וטווח מוגבל מאוד של תחומי פעילות ותחומי עניין.
הספקטרום האוטיסטי מכונה גם רצף PDD, Pervasive Developmental Disorder. סימפטומים של אוטיזם מופיעים כבר בשלוש השנים הראשונות של הילד וניתן לאבחן אותם בדרכים שונות.
האוטיזם משפיע על האופן שבו אנשים הלוקים בו יוצרים קשר עם אנשים אחרים ועל הדרך שבה הם מבינים את הסביבה. הם אינם מסוגלים לתקשר עם העולם בצורה הרצויה, בשל קשיים בתחומי תקשורת, חברות, דמיון או גמישות מחשבה. הם סובלים מכשלים בהבעה מילולית ורגשית, הפרעות חמורות בדיבור, חזרתיות על פעולות, בעיות בקואורדינציה ורגישות רבה למגע.
הקצבאות שהלוקה באוטיזם זכאי להן:
בראש ובראשנה, במידה וילדך אובחן כלוקה באוטיזם, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרי מס ממס הכנסה. במידה וילדך מתגורר במוסד אתה זכאי לקבל שתי נקודות זיכוי או החזר של עד 35% מסכום החזקה של הילד במוסד. את החזרי המס ניתן לקבל עד שש שנים אחורה וזאת בתנאי שימצאו ויועברו לגורמים הרלוונטיים המסמכים הדרושים לכך.
קצבת ילד נכה של הביטוח הלאומי: ניתנת עבור ילד אוטיסט ומשולמת מגיל 91 ימים עד מלאת לו 18 שנים. הקצבה נקבעת בהתאם לליקוי שיש לילד ובהתאם למידת התלות שלו בזולת. ילד שיש לו יותר מליקוי אחד המזכה אותו בקצבת ילד נכה, יקבל קצבה לפי הליקוי המזכה בסכום הגבוה יותר.
הזכאות לקצבה אינה לצמיתות והיא תיבדק מעת לעת עד גיל 18, בהתאם לתנאים ומבחני זכאות שנקבעו בתקנות, המותאמים לגיל הילד ולמחלה שהוא סובל ממנה.
סכום הקצבהמחושב באחוזים מקצבת יחיד מלאה העומדת על סך 2,189 ₪, נכון ליום 1.1.2014 ואילך, בתוספת קצבה מיוחדת עבור ילדים הסובלים ממאה אחוזי נכות.
  • ילד עד גיל שלוש זכאי לקצבה בשיעור של 97% מגובה הקצבה.
  • ילד החל מגיל 3 ועד גיל 18 זכאי לקצבה בגובה 117% מגובה הקצבה הרגילה, כאשר הקצבה מיועדת עבור סידורים מיוחדים, דמי מחיה ועזרה בלימודים.
  • ילד שעבר את גיל 14 והיה זכאי לפני ה-14.2.2010 לקצבה בשיעור של 137%, ימשיך להיות זכאי לקצבה זו עד לגיל 18.
על מנת לקבל את הזכאויות השונות, על הילד לעבור אבחון מקצועי מקיף אשר כולל בדיקה רפואית ואבחון פסיכולוגי.
הבדיקה הרפואית צריכה להתבצע על ידי רופא שהוא גם פסיכיאטר של ילדים ונוער, או מומחה בנוירולוגיה והתפתחות הילד, או רופא ילדים התפתחותי עם ניסיון עבודה של 3 שנים לפחות במכון מוכר להתפתחות הילד.
האבחון הפסיכולוגי צריך להתבצע על ידי פסיכולוג קליני מומחה בעל הכשרה מוכחת בתחום הקליני של הילד, או פסיכולוג התפתחותי, או פסיכולוג שיקומי או פסיכולוג חינוכי שיש להם הכשרה מוכחת בתחום אבחון האוטיזם.
כדי לקבל את קצבת הילד הנכה עבור ילד אוטיסט, יש להגיש תביעה בפני המוסד לביטוח לאומי ולצרף לה מספר מסמכים בנוסף לאבחון תקף, לרבות דו"ח חינוכי מהמוסד בו לומד הילד ודו"ח על טיפולים פרה רפואיים כגון קלינאי תקשורת וריפוי בעיסוק .
לאחר הגשת התביעה, נשלח להורים זימון לוועדה רפואית, בהתאם לגיל ילדם. החלטת הוועדה הרפואית, בצירוף פרוטוקול הועדה נשלח להורים תוך 45 ימים ממועד קבלת התביעה עם כל המסמכים הרלוונטיים לה.
  • ניתן לערער על החלטת הועדה הרפואית תוך 90 ימים ממועד קבלתה בפני ועדת העררים של הביטוח הלאומי.
  • ניתן לערער על החלטת ועדת העררים תוך 60 יום בפני בית הדין האזורי לעבודה.
  • ניתן להגיש תביעה חוזרת כעבור שישה חודשים, או ללא תקופת המתנה כלל במידה וחלה החמרה במצב הבריאותי של הילד.

המומחים שלנו לשירותך

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות בגין אוטיזם וכדי לקבל החזרי מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב מאוד להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הביורקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לילדך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 29/01/2017 18:50  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!